2024.03.06-án került megrendezésre a budakeszi általános iskolában a Német Nemzetiségi Kistérségi Vers-és Prózamondó Verseny. Iskolánkat 12 tanuló képviselte ezen a versenyen.
A versenyt iskolánk egyik tanulója: Kubinyi Lizett 6.b osztályos tanuló nyitotta meg német nyelvű produkciójával. Minden diákunk kiválóan teljesített, a zsűriek nehéz dolga volt.

Tanulóink négy helyezést értek el különböző korcsoportokban és három diákunk továbbjutott a megyei fordulóra is, amely Törökbálinton kerül majd megrendezésre 2024. április 11-én a Munkácsy Mihály Művelődési Házban.

Díjazott tanulóink:

• Gál Dorottya 7.a osztályos tanuló 1. helyezett (felkészítő tanár: Hamzáné Hamza Ágnes)
  • Fülöp Péter 5.a  osztályos tanuló   1. helyezett (felkészítő tanárok: Csaplár Orsolya, Tomborné Katona Orsolya)
  • Komáromi Flóra 4.b osztályos tanuló 2. helyezett (felkészítő tanár: Tomborné Katona Orsolya)
  • Németh Adél 7.b osztályos tanuló 3. helyezett (felkészítő tanár: Szokolay-Péter Bernadett)

A megyei fordulóba bejutott tanulók:
Gál Dorottya, Fülöp Péter és Komáromi Flóra.

Mindenkinek gratulálunk!
Hamzáné Hamza Ágnes